27 Mart 2012 Salı

Neler yaptım?

12 senelik aralıksız çalışma hayatıma geçici bir süre için ara vermiş bulunuyorum. 1 Mart tarihi itibariyle doğum iznine ayrıldım. Aslında erken bir ayrılış oldu, 32.haftada ayrıldım izine. Biraz kendimle vakit geçirmek istedim sanırım. bebişin gelmesine daha 25 gün var.

İlk hafta biraz zorlu geçti aslında, ne yapmam gerektiğini bile bilmeden günler geçti. Yürüyüşe mi çıksam, pazara mı gitsem, çamaşır mı yıkasam, kek mi yapsam acaba diye düşünürken gün bitiveriyordu. Neyseki şimdi biraz rayına oturdu, kullandığım isnülin yüzünden erken kalkmam gerektiğinden ötürü de tüm zamanımı verimli bir şekilde kullanabiliyorum...

Gelelim neler yaptığıma...Yazmaya üşendim ama resimler herşeyi anlatacak :)

Bol bol kek denemeleri yaptım...Belinay'ın odasına duvar kağıdı yaptırıldı...
Çikolata yaptırıyoruz tabi ki o bir gelenek ama ben bi de hatıra sabunu yapmak istedim. Aydede üstünde kuzu. Bayıldım bu sabunları görünce. Pembe renklilerinden sipariş ettim ben. Henüz elime ulaşmadı ama çoook güzel olacaklarından eminim...Hastaneye ve eve yapacağımız kapı süsü konusunda bayağı kararsız kaldım. Tüllü olan modelleri pek beğenemiyorum çünkü. İnternette bu kapı süsünü buldum, araştırdım ve kadıköyde yaptırıldığını keşif ettim. Hemen de gidip siparişimi verdim :)
Belinay'ın oda takımı geldi, kokusunun çıkmasını bekledik bu haftasonu da yerleştirdik. En süslü bölüm yatak bölümü olduğu için sadece yatak bölümün çektim. Dolabı ve şifonyeri var bir de...Perde ve halıyı da bu hafta halledeceğim.
Yatak tekstili...


 Çamaşırlar yıkanıp ütülenmeye başladı...Bunlar henüz yıkanmamış olanlar...

Bizimkinin bakım ürünleri. Nemlendiriciler, manikür seti, banyo süngeri vs :)Şimdilik benden bu kadar...Gelişmelerden haberdar edeceğim :)